Forum o metalu i rocku
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum o metalu i rocku

https://forumometaluirocku.forumotion.com/index.htm
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Metallica

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Cipiripi Igor
Administrator
Administrator
Cipiripi Igor


Number of posts : 391
Age : 28
ËîęŕöčĽŕ : Tamo negde.....
Registration date : 2008-08-13

Metallica Empty
PostSubject: Metallica   Metallica Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 11:29 am

Metallica 24781_12

MALO O MtalicI:

Metalika (Metallica) je američka hevi metal grupa formirana u oktobru 1981. godine, mada su jos 1980. razmisljjali o formiranju ovakvog benda. Sa više od 90 miliona prodatih albuma Metalika je jedna od najuspešnijih hevi metal grupa svih vremena.

Metalika spada u "veliku četvorku" treš metala, zajedno sa Megadetom, Antraksom i Slejerom. Ove četiri grupe su tvorci ovog stila i najuspješnije treš metal grupe.


Metaliku 1981. godine u Los Anđelesu formiraju vokalista i gitarista Džejms Hetfild, bubnjar Lars Ulrih i basista Ron Mek Govni. Mek Govni ubrzo napušta bend jer mu se ne sviđa njihov sve agresivniji zvuk, pa na njegovo mesto dolazi Klif Berton.

Svoj prvi demo Metalika snima 1982. godine. Iako demo zvanično nikada nije objavljen, širi se pod nazivom „No life 'till Leather“. Pošto je bend smatrao da je potreban još jedan gitarista, Lars Ulrih stavlja oglas u jedne lokalne novine, i Dejv Mastejn postaje novi član. Međutim, nedugo nakon toga Mastejn je otpušten zbog zloupotrebljavanja alkohola i nesaradnje. Umesto njega gitarista postaje Kirk Hemet, raniji član Egzodusa. Mastejn zatim formira Megadet.

Ipak, na svom prvom studijskom albumu Kill 'Em All, izdat 1983. godine, Metalika koristi neke Mastejnove pesme. Po mišljenju mnogih, ovaj album je prvi pravi treš metal album. Sledeće godine bend objavljuje album „Ride The Lightning“, na kom se nalazi poznata balada „Fade to Black“.

1986. je bila burna godina za Metaliku. Posle objavljivanja trećeg albuma i bestselera „Master Of Puppets“, na turneji u Švedskoj u saobraćajnoj nesreći je poginuo basista Klif Berton. Njegovo mesto u bendu kasnije preuzima Džejson Nusted. I pored teškog gubitka, bend započinje sa snimanjem sledećeg albuma „...And Justice For All“, koji je objavljen 1988. godine. Sa tog albuma je snimljen prvi spot benda, za pesmu „One“, inspirisanu romanom „Džoni je krenuo u rat“.

Sledeći album Metalike izlazi 1991. godine, pod nazivom „Metallica“ (poznat i kao „Black Album“), na kom su poznate pesme „Enter Sandman“ i „Nothing Else Matters“ . Album je samo u Americi prodat u 7 miliona primeraka.(ovo sam napisao, jer mi Acika nije verovao)

Od 1996. do 1998. godine Metalika objavljuje albume „Load“, „Reload“, i „Garage Inc.“, kompilacija obrada koje je bend do tada snimio. 1999. godine Metalika pravi dva koncerta sa Simfonijskim orkestrom San Franciska, koji su rezultovali u uživo album „S&M“.

2001. godine basista Džejson Nusted napušta bend. Za razliku od ostalih članova, koji su osnovali porodice, želeo je da se punovremeno posveti muzici. Želeo je da učestvuje u projektima sa drugim bendovima, nešto što ostali članovi nisu odobrili. Nusted tada daje otkaz. Metalika je zatim dve godine bez basiste do 2003, kada je primljen Robert Truhiljo. Iste godine bend objavljuje album „St. Anger“, koji je uglavnom dobio lošu kritiku.(tada sma ja poceo da slusam Metaliku) Sledeći album je trebalo da izađe u proleće 2007.

Metallica Metall10 Metallica Defaul12 Metallica Defaul13 Metallica James-14 Metallica Jamesh12 Metallica Rockst12 Metallica Isthat11

izvor: Metal King
Back to top Go down
http://parkzabave.clic-topic.com
.......METAL KING........

.......METAL KING........


Number of posts : 575
Registration date : 2008-09-04

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 8:36 pm

IGORE JA SAM AUTOR OVOG TEKSTA, i zahtevam da mi nadoknadis stetu za autorska prava, dakle plati 10000din. drldrl Igore lpuzo hj412 hj412 Very Happy
Back to top Go down
Cipiripi Igor
Administrator
Administrator
Cipiripi Igor


Number of posts : 391
Age : 28
ËîęŕöčĽŕ : Tamo negde.....
Registration date : 2008-08-13

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 8:38 pm

Izvini necu vise Rolling Eyes
Back to top Go down
http://parkzabave.clic-topic.com
.......METAL KING........

.......METAL KING........


Number of posts : 575
Registration date : 2008-09-04

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 8:50 pm

salim se bre, sta se primas k`o baba na penziju................. jki37902 jki37902 jki37902
Back to top Go down
King Randy
WebMaster
WebMaster
King Randy


Number of posts : 448
Registration date : 2008-08-09

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeFri Oct 10, 2008 9:15 pm

Joj,danas sam slusao ceo Metallicin novi album!Ne svidja mi se!Pesme su mi nekako sve iste,ni jedna se ne istice!!!Lose,dosta lose!
Back to top Go down
https://forumometaluirocku.forumotion.com
.......METAL KING........

.......METAL KING........


Number of posts : 575
Registration date : 2008-09-04

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeSat Oct 11, 2008 1:03 am

King Randy wrote:
Joj,danas sam slusao ceo Metallicin novi album!Ne svidja mi se!Pesme su mi nekako sve iste,ni jedna se ne istice!!!Lose,dosta lose!
Znam, Metallica je propala....... moze sam oan staru slavu da zivi, meni je jedino dobra ova "Unforgiven III"........... mislim sve su OK, ali nije to to ako me razumes......MEtallica moze mnogo bolje..........
Back to top Go down
***Dunja***

***Dunja***


Number of posts : 18
Registration date : 2008-10-17

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeFri Oct 17, 2008 8:32 pm

Hmm, volim Metallicu, mislim starije pesme, ovaj novi album mi nije nista posebno, izdvojila bih The day that never comes i Unforgiven III kao bolje od ostalih, ali su mi prva 2 Unforgivena bolja nego ovaj treci.. Zapravo, prvi mi je najdrazi... A vama? lkj532u980 io4oi
Back to top Go down
.......METAL KING........

.......METAL KING........


Number of posts : 575
Registration date : 2008-09-04

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeFri Oct 17, 2008 9:18 pm

prvi je naj bolji, to je preva Thrash balada......
Back to top Go down
King Randy
WebMaster
WebMaster
King Randy


Number of posts : 448
Registration date : 2008-08-09

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeSat Oct 18, 2008 2:21 am

The Unforgiven II je najjaca!

The Unforgiven III sam cuo bas je jadna!Uvod traje 100 godina!
Back to top Go down
https://forumometaluirocku.forumotion.com
.......METAL KING........

.......METAL KING........


Number of posts : 575
Registration date : 2008-09-04

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeSat Oct 18, 2008 10:21 pm

King Randy wrote:
The Unforgiven III sam cuo bas je jadna!Uvod traje 100 godina!
Tacno, ai nije jadna ok je skroz pesma........
Back to top Go down
King Randy
WebMaster
WebMaster
King Randy


Number of posts : 448
Registration date : 2008-08-09

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 2:54 am

Jebiga ja kad zavolim pesmu ja je pamtim vise manje!Ja ovu glupost od unforgiven III da bi se setio kako ide melodija,moram sad u trenutku da je pustim, znaci ne znam kako uopste pesmai de,znaci da je sranje,bar za mene!A cuo sam je bar tri puta!!!!
Back to top Go down
https://forumometaluirocku.forumotion.com
.......METAL KING........

.......METAL KING........


Number of posts : 575
Registration date : 2008-09-04

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeSun Oct 19, 2008 12:27 pm

Ma raspasce se oni ubrzo......... Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Last edited by .......METAL KING........ on Mon Dec 29, 2008 1:23 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Cipiripi Igor
Administrator
Administrator
Cipiripi Igor


Number of posts : 391
Age : 28
ËîęŕöčĽŕ : Tamo negde.....
Registration date : 2008-08-13

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeMon Dec 29, 2008 10:46 am

Guitar Hero Metallica

Metal bend "Metallica" potvrdio je na svom zvaničnom sajtu (metallica.com) da će sledeće godine izaći "Guitar Hero" video igra posvećena ovom bendu.

Nova verzija video igre izaći će iduće godine i sadržaće 28 pesama Metalike, kao i nekoliko pesama "Foo Fighters"-a, "Queen"-a, "Alice In Chains"-a, "Slayer"-a, "Machine Head"-a...

"Guitar Hero Metallica" omogućiće sviranje na samo jednom instrumentu ili sa celim bendom. Dodatno će biti ubačen ,,ekspert +" nivo težine koji će zahtevati virtualno sviranje na duploj bas pedali.

U narednim mesecima bend će na svom sajtu objaviti spisak pesma i još nekoliko detalja vezanih za video igru.
Back to top Go down
http://parkzabave.clic-topic.com
King Randy
WebMaster
WebMaster
King Randy


Number of posts : 448
Registration date : 2008-08-09

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeMon Dec 29, 2008 1:40 pm

SUPER...more mars...boli me kurac,igrice su poslednje na sta sad mislim
Back to top Go down
https://forumometaluirocku.forumotion.com
.......METAL KING........

.......METAL KING........


Number of posts : 575
Registration date : 2008-09-04

Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitimeMon Dec 29, 2008 1:55 pm

Valjda ce ovo biti bolje od Aerosmitha....... mada me bas briga jer nemam na cemu da ga igram Very Happy a i da imam ne mogu jer me maltretiraju da po ceo dan ucim Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Metallica Empty
PostSubject: Re: Metallica   Metallica Icon_minitime

Back to top Go down
 
Metallica
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Metallica vs Megadeth
» METALLICA - Death Magnetic

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum o metalu i rocku  :: Volimo muziku ! :: Metal-
Jump to: