Forum o metalu i rocku
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum o metalu i rocku

https://forumometaluirocku.forumotion.com/index.htm
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Metalci

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Cipiripi Igor
Administrator
Administrator
Cipiripi Igor


Number of posts : 391
Age : 28
Ëîêàöè¼à : Tamo negde.....
Registration date : 2008-08-13

Metalci Empty
PostSubject: Metalci   Metalci Icon_minitimeFri Sep 19, 2008 11:35 pm

Metalci ili hevi metalci (en: metalhead, metaller ili headbanger – onaj koji maše glavom), je popularan naziv za ljude koji slušaju hevi metal muziku i pripadaju hevi metal potkulturi.

[óðåäè] Ples

Neki pokreti tela su skoro univerzalni u metal kulturi, poput mahanja glavom (en: headbanging), skakanja sa bine (en: stage diving), plivanje po gomili (en: crowd surfing), guranja (en: moshing), pravljenja šutke i sviranja nevidljive gitare (en: air guitar). Takođe su prisutni i razni gestovi poput pokazivanja rukom đavoljih rogova.

[óðåäè] Nošnja

Hevi metal nošnja ranih 1980-ih se uglavnom sastojala od teksas farmerki, kaubojki, crne majce i kožne jakne sa nitnama i prišivačima bendova. Duga kosa je bila skoro obavezna.
Izgled članova Megadeta 1997.
Izgled članova Megadeta 1997.

1990-ih metalska moda se malo promenila, u skladu sa pojavom ekstremnijih pravaca metala, poput det metala, blek metala i grindkora, kao i pod uticajem grandža i gotika. Crna boja dolazi više do izražaja i crne teksas farmerke ili maskirne pantalone polako zamenjuju plavi teksas, koji sad predstavlja stil osamdesetih. Martinke uglavnom zamenjuju kaubojke, a umesto jakni sa prišivačima i nitnama, sve su više nose popularne jakne “vijetnamke”.

Iako duga kosa i dalje ostaje nerazdvojan element hevi metal kulture, 1990-ih postaje prihvaćena i kratka kosa ili obrijana glava, najviše pod uticajem Metalike, Keri¼à Kinga iz Slejera i Filipa Anselma iz Pantere. Za razliku od metalaca 1980-ih koji se najčešće brijali, ili nosili brkove, 1990-ih brade postaju popularne, a posebno tzv. jareće bradice.
Back to top Go down
http://parkzabave.clic-topic.com
.......METAL KING........

.......METAL KING........


Number of posts : 575
Registration date : 2008-09-04

Metalci Empty
PostSubject: Re: Metalci   Metalci Icon_minitimeSat Sep 20, 2008 12:39 am

Cek, a sta pretstavlja to "sutka" koliko ja znam do sada se nisu metalci tukli na koncertima Wink Very Happy a jbt. ja mislim da ovi danasnji metalci nsoe Starke i Mondo Pants il one vojnicke bermude Very Happy
Back to top Go down
 
Metalci
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum o metalu i rocku  :: Off-topic :: R.I.P teme (Arhiva)-
Jump to: