Forum o metalu i rocku
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum o metalu i rocku

https://forumometaluirocku.forumotion.com/index.htm
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Kurt Cobain

Go down 
3 posters
AuthorMessage
King Randy
WebMaster
WebMaster
King Randy


Number of posts : 448
Registration date : 2008-08-09

Kurt Cobain Empty
PostSubject: Kurt Cobain   Kurt Cobain Icon_minitimeTue Sep 23, 2008 10:24 pm

Kurt Donald Kobejn (engl. Kurt Donald Cobain, 20. februar 1967. - 5. april 1994) je bio frontmen, tekstopisac i gitarista grandž grupe iz Sijetla, pod imenom Nirvana. Bio je ne samo frontmen grupe, već i njen vođa i duhovno središte. Sa uspehom benda, Kobejn je i sam stekao ogromnu slavu kojy je teško prihvatao, jer je imao teškoća da se navikne na sve što ona nosi.

Kobejn i Nirvana su jako uticali na razvoj muzike, popularišući poseban pravac muzike - grandž. 1991. godine, Kobejnova najpoznatija pesma (koju je napisao u saradnji sa Dejvom Grolom i Krisom Novoselićem), „Smells like teen spirit”, obeležila je početak dramatičnog povlačenja nekih do tada dominantnih žanrova muzike osamdesetih: glem metala, arena roka, i dens-popa. Kasnije je i proglašena za „himnu generacije”, a Kobejn je zahvaljujući tome nevoljno dobio titulu predstavnika „Generacije Iks”.

Druge poznate Kobejnove pesme su i „Lithium”, „About a Girl”, „Polly”, „In Bloom”, „Come as You Are”, „Heart-Shaped Box”, „All Apologies”, i kontroverzna „Rape Me”.

Kurt Kobejn je prva velika rok zvezda koja je izvršila samoubistvo, prvi momak iz tog sveta koji iza sebe ima potpisanu ploču čiji je tiraž deset miliona primeraka. Osim toga, njegov izbor je bio ličan izbor; očito su svi njegovi problemi poticali iz činjenice da je u nekom trenutku izgubio kontrolu nad onim što se s njim dešava.

Kurt Cobain KurtCobain

Ako znate vise slobodno napisite!Samo nemojte ono dugacko sa vikipedije da kopirate!
Back to top Go down
https://forumometaluirocku.forumotion.com
King Randy
WebMaster
WebMaster
King Randy


Number of posts : 448
Registration date : 2008-08-09

Kurt Cobain Empty
PostSubject: Re: Kurt Cobain   Kurt Cobain Icon_minitimeWed Oct 01, 2008 12:07 pm

Sinoc mi je rekla jedna drugaric izjavu Gamma Raya o Kurtu Cobainu:
"Dobro je sto je Kurk Cobain izvrsio samoubistvo,on je unistavao Heavy metal,trebalo je to da uradi mnogo ranije."
I da je on proterao heavy metal iz Amerike.
Back to top Go down
https://forumometaluirocku.forumotion.com
***Dunja***

***Dunja***


Number of posts : 18
Registration date : 2008-10-17

Kurt Cobain Empty
PostSubject: Re: Kurt Cobain   Kurt Cobain Icon_minitimeSat Oct 18, 2008 5:34 pm

Ne znam, po meni je on really cool, Nirvana mi je super grupa, samo jbg sto je uradio to sto je uradio. Kurt Cobain 337720 Kurt Cobain 358336
Back to top Go down
.......METAL KING........

.......METAL KING........


Number of posts : 575
Registration date : 2008-09-04

Kurt Cobain Empty
PostSubject: Re: Kurt Cobain   Kurt Cobain Icon_minitimeSat Oct 18, 2008 10:37 pm

SPAMCINA!
Back to top Go down
Sponsored content





Kurt Cobain Empty
PostSubject: Re: Kurt Cobain   Kurt Cobain Icon_minitime

Back to top Go down
 
Kurt Cobain
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum o metalu i rocku  :: Volimo muziku ! :: Rock,Metal and Punk superstars!-
Jump to: